- This event has passed.
Сертификационен курс „Управление на проекти за енергийна ефективност и ВЕИ в индустрията и сградите“
Списание „Ютилитис“ – месечно бизнес издание за инфраструктура и енергетика, публични и комунални услуги заедно с Центъра за образователни услуги (ЦОУ) на Стопанския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ организира
СЕРТИФИКАЦИОНЕН КУРС
„Управление на проекти за енергийна ефективност и ВЕИ в индустрията и сградите“
който ще се проведе на 1 и 2 август 2019 г.
Целта на сертификационния курс е да предостави на участниците от компании със собствени индустриални инсталации и сгради качествено след-дипломно обучение за управлението на проекти за енергийна ефективност и изграждане на собствени възобновяеми източници на енергия.
За да бъдат постигнати гореописаните цели, ние от сп. „Ютилитис“ и от Центъра за образователни услуги на Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“, разчитаме на лектори, които имат дългогодишен експертен опит и знания в областта на мениджмънта в енергетиката.
При успешно завършване на обучението участниците ще получат сертификат от Центъра за образователни услуги (ЦОУ) към Стопанския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.
Основните теми на обучението са:
- Енергийна ефективност – същност, видове, етапи, финансиране и качество
- Вътрешно-фирмени процеси за управление на проекти за ЕЕ и ВЕИ
- Структура и източници на финансиране за ЕЕ и ВЕИ проекти в индустрия и сгради
Програма
Ангел Николаев, Експерт по енергийна политика и икономика, Черноморски изследователски енергиен център – ЧИЕЦ
доц. д-р Атанас Георгиев, Стопански факултет, СУ „Св. Климент Охридски“
Петър Сеизов, консултант в denkstatt България
инж. Пламен Дилков, Изпълнителен директор, „България Инженеринг” ЕАД
инж. Владислава Георгиева, Консултант
Константин Стаменов, Председател на УС, Българска федерация на индустриалните енергийни консуматори (БФИЕК)
инж. Станислав Андреев, Ръководител проекти, Център за енергийна ефективност ЕнЕфект
гл.ас. д-р инж. Ивайло Найденов, Технически университет – София
Лектори
Ангел Николаев, Експерт по енергийна политика и икономика, Черноморски изследователски енергиен център – ЧИЕЦ
Ангел Николаев e експерт по енергийна политика и икономика в ЧИЕЦ. Той има 15 годишен опит в областта на пазарните проучвания, моделирането и политиката в областта на енергийната ефективност, възобновяемите енергийни източници и изменението на климата.
Черноморският изследователски енергиен център (ЧИЕЦ) е неправителствена организация, насърчаваща сътрудничеството между страните от Черноморския регион и Европейския съюз в областта на енергетиката, със специален акцент върху научните изследвания. Освен в международни дейности, ЧИЕЦ участва активно и в решаването на въпроси от важно естество за българския енергиен сектор.
доц. д-р Атанас Георгиев, СУ “Св. Климент Охридски”
Доц. д-р Атанас Георгиев е Зам-декан, Ръководител на Катедра „Икономика и управление по отрасли“ и Директор на магистърската програма „Енергийни пазари и услуги“ към Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“. Доц. Георгиев е и издател и гл. редактор на бизнес-изданията за енергетика и комунални услуги списание „Ютилитис“ и Publics.bg. Преподава в курсове на Дипломатическия институт към МВнР на Република България и е автор на множество публикации за енергийния отрасъл.
Член е на International Association for Energy Economics. Член на УС в Националния комитет на България в Световния енергиен съвет, член на УС в Индустриален клъстер „Електромобили“ и член на УС в Българската асоциация за управление и поддръжка на активи и съоръжения (БАУПАС).
инж. Владислава Георгиева, Експерт с опит в проекти за енергийна ефективност в индустрията
Инж. Владислава Георгиева е експерт с повече от 20 години опит в реализирането на проекти, свързани с енергийна ефективност и внедряване на нови и технологии за оползотворяване на ВЕИ в промишлени предприятия и сгради. Организатор и лектор на редица курсове и обучения, свързани с енергийна ефективност, изменение на климата и използване на ВЕИ, както и преподавател в УАСГ в магистърската програма „Енергийна ефективност в строителството“.
гл.ас. д-р инж. Ивайло Найденов, Технически университет – София
Ивайло Найденов притежава докторска степен по „Ядрени енергетични инсталации и уредби“ от Технически университет – София. Член е на Управителния съвет на Научно-техническия съюз на енергетиците в България и е главен асистент в катедра „Топлоенергетика и ядрена енергетика“ в ТУ – София. Работил е също и като редактор в сп. „Ютилитис“ и като експерт „Енергийни анализи и прогнози“ в „Енергео“ ЕООД.
Константин Стаменов, Председател на УС, Българска федерация на индустриалните енергийни консуматори (БФИЕК)
Г-н Константин Стаменов е директор „Стратегическо планиране и инвестиции” в „Стомана Индъстри” АД, Перник. Завършил е магистърска степен по „Икономическа информатика” в УНСС. Има специализации по финансова журналистика на фондация „Томпсън“ и вестник „Файненшъл таймс”, във финансовия отдел на „ГлаксоСмитКлайн” във Великобритания, по финансова журналистика и връзки с обществеността във фондация „Воскамп“ – Холандия. През 2002 – 2003 г. ръководи тестов екип по проекта RINGS на БНБ за междубанкови разплащания в реално време. Притежава сертификати по логистика от European Management Center, Управление на проекти от Stevens Institute of Technology, Платежни системи от Joint Vienna Institute и др. През 2015 г. завършва магистратура по Мениджмънт в електроенергетиката в ТУ-София. Избран е за заместник-председател на учредената на 17 ноември 2006 г. Българска федерация на индустриалните енергийни консуматори, а от 2009 г е председател на УС. Г-н Константин Стаменов е Зам.-председател на Консултативния съвет за индустриална стабилност към Министъра на икономиката и е член на УС на Националния комитет на България в Световния енергиен съвет.
Петър Сеизов, консултант в denkstatt България
Петър Сеизов е старши консултант в екипа на denkstatt (Денкщат) – консултантска група в Централна и Източна Европа, която помага на бизнеса да управлява въздействията си върху природния и социалния капитал. През последните 10 години работи по проекти, свързани с устойчивото бизнес развитие, изготвя национални и корпоративни инвентаризации на емисии на парникови газове, анализи на жизнения цикъл на продукти и въглеродни отпечатъци, въвежда системи за управление на околната среда и енергията, провежда обучения на екологични теми. От 2015 г. е част от международния екип, работещ по въвеждането на инициативата Investor Confidence Project (ICP) в Европа, която цели да стандартизира процеса по разработване на проекти по енергийна ефективност.
инж. Пламен Дилков, Изпълнителен директор, „България Инженеринг” ЕАД
Пламен Дилков завършва основно образование в Москва, а средно – в 133 СОУ „Ал. С. Пушкин“ в София. В периода 1990-1995 г. следва Строително инженерство, профил Инфраструктури, в университета Тренто-Мезано (Италия). През 1996 г. е асистент в Инженерния факултет на същия университет и започва работа във водеща за Италия и Европа инженерингова компания, където достига до длъжност вицепрезидент. Ръководи и работи по изпълнението на проекти от национално значение, основно в областта на строителството на пътища, магистрали, жп линии, както в Италия, така и в Централна и Източна Европа. Връща се в България през 2006 г.
От 2008 г. заема поста изпълнителен директор на „Петролвила България“. От март 2011 г. е съпредседател и член на УС на Съюза на производителите на Екологична Енергия в България. През юли 2013 г. е избран за член на борда на European Federation of Local Energy Companies (CEDEC). На 12 ноември 2013 г. е избран за зам.-председател на Confindustria България.
инж. Станислав Андреев, Ръководител проекти, Център за енергийна ефективност ЕнЕфект
Инж. Станислав Андреев завършва магистърска степен по специалност „Топло- и ядена енергетика” в Техническия университет в София. Работи повече от 7 години в областта на енергетиката и енергийната ефективност и притежава практически опит в идентифицирането на проекти, енергийни обследвания, разработване на бизнес планове и внедряване на енергоспестяващи мерки. Изготвил е над 35 бизнес плана и над 20 енергийни одита за оценка на проекти по енергийна ефективност.
Има богат опит в определянето на потенциала за улавяне и оползотворяване на сметищен газ от депа за твърди битови отпадъци. Участвал е в провеждането на топлинно-балансови изпитания на парни турбини в едни от най-големите енергийни централи в България, в т.ч. АЕЦ Козлдуй, ТЕЦ Варна, ТЕЦ Русе-изток.
Регистрация
Краен срок за регистрация: 31 юли 2019 г.
180 лв.
Такса за участие за студенти и докторанти
360 лв.
Такса за участие за 1 участник от организация
288 лв.
За един участник при >1 регистрации от една организация
* Всички цени са с включен ДДС
РЕГИСТРАЦИЯ